Prima infiintare a sistemului de alimentare cu apa in comuna Brancoveni

Proiectul prima înfiinţare a sistemului de alimentare cu apă în comuna brâncoveni, judeţul olt am introdus 22 de kilometri de teavă care tranportă apă potabilă către toţi cetăţenii comunei.

Proiectul demarat în anul 2019 are o valoare de 9.485.116,12 lei şi este peste toate cel mai important proiect din istoria comunei noastre, puţine comune din judeţ putându-se lăuda cu un proiect de aşa anvergură.

Acest proiect are în componenţă 2 gospodării de apă situate în satul Văleni şi în satul Brâncoveni, 2 staţii de clorinare, 2 bazine de colectare a apei, 14 hidranţi pentru incendii, reţeaua de distribuire a apei de o parte şi de alta a tuturor străzilor şi oferă 1020 de branşări la gospodările cetăţenilor.

Read 1608 times Last modified on 19 Oct 2020

Cuvantul primarului

În calitate de Primar al Comunei Brâncoveni vă adresez un sincer bun venit tuturor celor care accesați acest site, în numele administrației publice locale. Tot colectivul vă asigură o totală implicare în activitatea administrativă a autorității locale, modernă și cu obiective ambițioase. Ideile, opiniile tuturor locuitorilor sunt importante și le vom lua în considerare.

Cheroiu Ion

Contact

  pcb (@) primariabrancoveni.ro
  +40-2497 08500
  +40-249 708501
  Judetul Olt, Romania

sipoca