Asfaltare străzi în comuna Brâncoveni

Proiectul demarat în noiembrie 2015 a presupus asfaltarea a 98% din străzile din comună, amplasarea de podeţe şi realizarea de şanţuri betonate. Fondurile pentru acest proiect au venit de la Programul Național de Dezvoltare Locală (PNDL I), iar valoarea totală este de 6.184.522,51 lei. Astfel din anul 2017, toţi cetăţenii comunei noastre se bucură de străzi modernizate şi condiţii de trafic deosebite, comuna Brancoveni se numara printre puţinele localităţi din judeţul Olt în care majoritatea străzilor sunt asfaltate.z

Read 828 times Last modified on 19 Oct 2020

Cuvantul primarului

În calitate de Primar al Comunei Brâncoveni vă adresez un sincer bun venit tuturor celor care accesați acest site, în numele administrației publice locale. Tot colectivul vă asigură o totală implicare în activitatea administrativă a autorității locale, modernă și cu obiective ambițioase. Ideile, opiniile tuturor locuitorilor sunt importante și le vom lua în considerare.

Cheroiu Ion

Contact

  pcb (@) primariabrancoveni.ro
  +40-2497 08500
  +40-249 708501
  Judetul Olt, Romania

sipoca